USUWANIE ROSTĘPÓW

mikronakłuwanie skóry z wykorzystaniem technologii DERMAPEN

usuwanie blizn po cięciu cesarskim

poprawa napięcia skóry brzucha po ciąży

usuwanie rozstępów

Coraz więcej kobiet chce się pozbyć rozstępów oraz poprawić napięcie skóry po ciąży. W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi mikronakłuwania skóry w wykorzystaniem technologii DERMAPEN.

Dermapen to zabieg polegający na mikronakłuwaniu skóry, stymulując naturalne procesy regeneracji. System pulsujących igieł ułatwia dostarczanie czynnych substancji do naskórka oraz skóry właściwej zapewniając tym samym stymulację fibroblastów. Dzięki powstającym, kontrolowanym mikrourazom, skóra pobudzana jest do produkcji nowych włókien kolagenowych, elastynowych, a także nowych naczyń krwionośnych. Ponadto, dzięki wprowadzeniu substancji odżywczych do głębszych partii skóry, skóra jest znacznie lepiej nawilżona i tym samym zdrowsza. 

Igły używane do zabiegu wykonane są z molibdenu – materiału najwyższej klasy, z którego zwykle wykonuje się precyzyjny sprzęt chirurgiczny. Jednorazowa głowica urządzenia zawierająca mikroigły potrafi wykonać 20 nakłuć w ciągu sekundy. Głębokość wnikania igieł poddawana jest regulacji i wynosi od 0,25 mm do 3 mm.

O skuteczności i możliwościach urządzenia Dermapen  może świadczyć nagroda przyznana za pierwsze miejsce w kategotii Best Medical Device na targach Aestetic Show w USA.  

Zabieg z wykorzystaniem Dermapen pobudza skórę do odbudowy w trzech etapach. Pierwszy z nich obejmuje nakłucie skóry, czego efektem są mikrouszkodzenia. Powodują one znaczny wzrost szybkości procesów związanych z wytwarzaniem nowych włókien kolagenowych. Etap drugi obejmuje powstawanie elastyny, protegoklikanów oraz pozostałych rodzajów kolagenu. Końcowa faza to procesy, których efektem jest poprawa gęstości skóry oraz jej ujędrnienie.

Zastosowanie

Urządzenie Dermapen ma wiele możliwości i dzięki temu może być stosowany jako metoda korekty wielu przypadłości. Możliwe zastosowania:

Poprawa jakości skóry

Technika mikronakłuwania frakcyjnego pobudza skórę do produkcji kolagenu i uruchomienia procesów naprawczych. Dzięki temu skóra zyskuje elastyczność, większe napięcie, ukrwienie oraz jest bardziej odżywiona. Proces naprawczy pomaga również zmniejszyć widoczność drobnych zmarszczek.

Ujednolicenie kolorytu skóry

Zdolność do regulacji procesów melanogenezy pozwala uzyskać efekt ujednoliconego koloru oraz struktury skóry.

Leczenie blizn

Stymulacja skóry do uruchomienia procesów naprawczych pozwala uzyskać znaczną poprawę wyglądu skóry przy bliznach pooperacyjnych, potrądzikowych oraz pooparzeniowych. Dzięki stymulacji procesów regeneracji możliwe jest przebudowanie struktury skóry od wewnątrz, co powoduje odbudowę miejsca powstania blizny i zmniejszenie jej widoczności.

Leczenie rozstępów

Podobnie jak w przypadku leczenia blizn, mikronakłuwanie frakcyjne działa na rozstępy pobudzając skórę do regeneracji. Skutkuje to zmniejszeniem widoczności rozstępów i znaczącej poprawy jakości w ich otoczeniu.

Głębokie przenikanie substancji aktywnych

Dzięki mikronakłuwaniu frakcyjnym skóry, substancje czynne wprowadzane są w głąb skóry, co znacząco zwiększa skuteczność zabiegu. Aby go uzyskać, w zabiegu stosuje się osocze bogatopłytkowe  koktajle mezoterapeutyczne, preparaty na bazie kwasu hialuronowego, aminokwasów oraz krzemionki – w zależności od leczonego obszaru skóry oraz wskazania do zabiegu.

Przebieg zabiegu

Mikronakłuowanie odbywa się na głębokościach od 0,5 mm do 3 mm, a głębokość aplikacji można zmieniać w trakcie zabiegu. Urządzenie daje możliwość dobrania parametrów wkłuć, które zależą od okolicy, wskazania oraz grubości skóry. W trakcie aplikacji widoczne jest równomierne zaczerwienienie naskórka oraz może wystąpić punktowe krwawienie. Zabieg trwa około 45 minut.

Pomimo głębokich nakłuć, nie dochodzi do powstawania siniaków oraz krwiaków. Bezpośrednio po zabiegu, Pacjent może doświadczać uczucia gorąca oraz czuć lekkie pieczenie. Aby przyspieszyć gojenie skóry, złagodzić zaczerwienienie oraz obrzęk stosuje się specjalne maski. Po 3-4 dniach może nastąpić delikatne złuszczenie. Ostateczne efekty zabiegu są widoczne po 5-7 dniach.

Aby osiągnąć zadowalające rezultaty, lekarz dobiera indywidualny program terapii z wykorzystaniem Dermapen. Zwykle zaleca się serię 4-6 zabiegów w odstępach 3-6 tygodniowych. Ostateczna ilość zabiegów zależy od rodzaju skóry oraz problemów, z jakimi zgłosił się Pacjent. Ważna jest również głębokość frakcyjnego mikronakłuwania.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest równomiernie zaczerwieniona. Aby złagodzić skutki uboczne terapii, lekarz stosuje krem łagodzący rumień oraz obrzęk. Po około 8 godzinach od zakończenia zabiegu skórę można umyć przy użyciu delikatnego środka myjącego. Może być to płyn micelarny lub produkt do mycia dedykowany skórze wrażliwej. Przez 3-4 dni po zabiegu należy stosować delikatne kosmetyki do pielęgnacji skóry oraz stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną.

Efekty

Zabiegi z wykorzystaniem urządzenia Dermapen skutkują uzyskaniem wielu pozytywnych efektów, które widoczne są już kilka dni po zabiegu. Na skutek mikronakłuwania skóra jest znacznie bardziej jędrna i elastyczna, a dostarczanie składników odżywczych wpływa na jej kondycję i zdrowy wygląd. Skóra znacznie lepiej wchłania kosmetyki pielęgnujące, przez co efekt zdrowej, nawilżonej cery można utrzymać przez dłuższy okres czasu. Zauważalne efekty zabiegu z wykorzystaniem Dermapen to m.in.:

 • Naturalna stymulacja produkcji kolagenu dająca efekt pogrubienia skóry
 • Redukcja widoczności rozstępów
 • Redukcja blizn pooperacyjnych, potrądzikowych, pooparzeniowych
 • Widoczne spłycenie zmarszczek
 • Zmniejszenie widoczności porów
 • Ujednolicenie kolorytu skóry


Przeciwskazania

Zabiegi z wykorzystaniem Dermapen, podobnie jak inne zabiegi medycyny estetycznej nie mogą być stosowane przez wszystkich. Do głównych przeciwwskazań należą:

 • Stany zapalne skóry
 • Aktywna opryszczka
 • Nowotwór
 • Trądzik różowaty lub ropowiczy
 • Zaawansowana i nieleczona cukrzyca
 • Regularne przyjmowanie leków na obniżających krzepliwość krwi
 • Ciąża

Zadzwoń