Trening siłowy po porodzie

Trening siłowy po porodzie

Uwielbiasz treningi siłowe? Zwykłe TBC to dla Ciebie za mało? Wybierasz CROSS, BODYBUILDING, PUMP…

Urodziłaś i chcesz jak najszybciej wrócić do ulubionej formy sportu. Niestety do ćwiczeń siłowych niezbędne są silne mięśnie brzucha!!!

Wyobraź sobie piłkarza, który chce wrócić na boisko z zerwanym więzadłem w kolanie…
Jak wygląda jego powrót do sportu? Najpierw operacja, potem rehabilitacja- powrót tkanek do ich pierwotnej długości, odzyskanie siły mięśni stabilizujących kolano i dopiero powrót do treningów!!!

Rekonwalescencja po porodzie to nie jest tylko czas połogu, który książkowo trwa 6 tygodni. Musisz dać sobie minimum 6 miesięcy, ale to nie znaczy, że w tym czasie nie ćwiczysz. To jest czas w którym wzmacniasz mięśnie głębokie- CORE, jednocześnie dajesz czas na powrót mięśniom swojego brzucha do ich pierwotnej długości- sprzed ciąży.
Do ćwiczeń siłowych wracaj stopniowo, ćwicz tak jakbyś zaczynała swoje treningi od zera. Każde ćwiczenie wykonuj z kontrolą napięcia mięśnia poprzecznego brzucha!!!

Jeżeli masz rozejście mięśni prostych brzucha trzeba najpierw je zamknąć!!! Ćwicząc siłowo nawet przy stabilizacji mięśniem poprzecznym, możesz wzmacniać mięśnie, które wpływają na pogłębianie rozejścia. Będziesz budować mięśnie swojego ciała, a brzuch zamiast maleć będzie rósł tak jakbyś znowu była w ciąży.

Jeżeli tak jest u Ciebie skontaktuj się z fizjoterapeutą uroginekologicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń